Ile kosztuje winda schodowa?

Winda schodowa daje osobom niepełnosprawnym możliwość pozostania w domu. Niezależne, samodzielne życie, dzięki schodom ma swoją cenę. Dostępne są różne warianty dla znacznie różniących się kosztów nabycia.

Koszty dla schodów schodowych

Najtańszym rozwiązaniem jest winda siedziska, która jest przymocowana do idealnie prostej klatki schodowej. Jeśli nie są potrzebne żadne krzywe, można już zainstalować tanie siedzenie dla 3000 euro. Jeśli jednak trzeba wprowadzić krzywe, cena może łatwo osiągnąć 10 000 euro, nawet przy prostym podnoszeniu fotela.

Platforma dla wózkowiczów

podnośnika, jednak jest lepiej przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, z trudem przychodzi pod 8000 euro do domu. Jednakże podnośnik platformowy może być zainstalowany również poza domem, jeżeli warunki we wnętrzu na to nie pozwalają, jest to możliwe nawet przy niektórych podnośnikach.

Oczywiście podnoszenie platformy w obszarze zewnętrznym kosztuje jeszcze więcej, ponieważ silniki i akumulatory muszą być częściowo zamontowane w stanie bezszronowym. Oczywiście wszystkie ceny są migawkami, które szybko się zmieniają.Konkretne przykładowe obliczenia

Pokazaliśmy tutaj dwa przykłady podnośników siedzeń. Różnica w cenie wynika nie tylko z liczby dodatków czy krzywych, ale raczej z jakości producenta. Oszczędzanie jest zwykle rzeczą pożądaną, ale w przypadku windy schodowej prawdopodobnie wolisz wybrać niezawodnego producenta.

Przykład 1

przykład 2

wynająć lub kupić?

Winda schodowa może być również wynajęta lub wynajęta. Tutaj, w pewnych okolicznościach, udziały w kosztach są również pokrywane przez fundusz opieki. Okres wynajmu jest jednak zawsze zajęty co najmniej 36 miesięcy.

Chociaż winda schodowa zostanie odebrana nieodpłatnie, należy wcześniej uregulować jej wysokość. Ponadto często wymagana jest zaliczka.

korzyści

w Zakup

Ponieważ w większości przypadków winda schodowa musi być dostosowana do warunków, opcje oszczędzania są raczej rzadkie. Nawet fragmenty modeli targowych lub wystawowych są bardziej prawdopodobne na poziomie regionalnym. Dlatego powinieneś raz zapytać na miejscu u producentów.

Używane podnośniki schodowe są również tanią opcją, ale tylko wtedy, gdy są w doskonałym stanie i nie trzeba wprowadzać większych zmian.

kawałki Wystawa / eksponaty

Kiedy eksponaty są dostępne u producentów, mogą dostać, ponieważ użyto krzesełko nieznacznie tańsze. Jednak modele te rzadko są wystarczająco długie i wymagają dostosowania. Tak więc koszty zazwyczaj nie są zbyt niskie.

Używane windy schodowe Ceny różnią się od użytych schody nożycowe podobny do nowych modeli. Ale tutaj również wiek i stan danego modelu odgrywają rolę w ustalaniu cen. Jednakże, jeśli musisz dostosować i przerobić wiele rzeczy, często okaże się, że jest tańszy w przypadku używanego krzesełka schodowego niż nowego.

Od prywatnego dostawcy powinieneś kupić używaną windę schodową tylko wtedy, gdy dobrze go znasz. Profesjonalni sprzedawcy używanych schodków mogą być nieco droższe, ale otrzymasz przynajmniej pewną gwarancję.

Każdy, kto kupuje od osoby prywatnej, nie ma żadnych zabezpieczeń ani nikogo, kto prawidłowo zainstaluje krzesełko. Koszt dla montera, który dostosowuje i instaluje windę, więc przyjdź w każdym przypadku.

dotacje Jeśli masz już poziom opieki, otrzyma dotację może wynosić do 2 557 euro. Jednak stopień utraty wartości jest nadal testowany. Różne organizacje charytatywne mogą również udzielać dotacji.

Możliwe, że stowarzyszenie zawodowe lub ubezpieczenie wypadkowe są obowiązkowe i muszą wypłacić dotacje dla osób dotkniętych chorobą. Dowiedz się więcej na ten temat w naszym artykule na temat dopłat do windy schodowej / ubezpieczenia zdrowotnego.

Koszty operacyjne

Przede wszystkim koszty regularnej konserwacji są znaczące pod względem kosztów operacyjnych. Można tego uniknąć, jeśli już przy zakupie dźwigu zgodziłeś się na bezpłatną umowę serwisową z producentem.

Koszty energii elektrycznej

Niestety, koszty energii elektrycznej są bardzo różne, zależy to nie tylko od długości szyny, ale także ponownie od producenta.

niewielu producentów dokonać wcześniejszej informacji na temat zużycia energii, więc powinno uspokoić konkretnie zapytać przy zakupie koszty utrzymania

Kto nie uwolniony konserwacyjnych przy zakupie jego krzesełko może później ubiegać umowę serwisową. Ale zazwyczaj jest to nieco droższe.

Nie powinno to powstrzymywać cię od czekania na windę, jest to absolutnie konieczne dla twojego własnego bezpieczeństwa raz w roku. Zobacz także nasz artykuł Konserwacja krzeseł. Wskazówki i porady Uzyskaj co najmniej trzy oferty w każdym przypadku. Zwróć uwagę nie tylko na samą cenę, ale raczej na producenta o szczególnie dobrej reputacji.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz