Planowanie płyty gipsowo-kartonowej

Płytka gipsowo-kartonowa jest obecnie najczęściej stosowaną metodą projektowania wnętrz. Ale ze względu na techniczne standardy budowlane, płyta gipsowo-kartonowa powinna być dobrze zaplanowana. Co należy wziąć pod uwagę przy planowaniu płyty gipsowo-kartonowej, podsumowaliśmy poniżej.

Instalacja wewnętrzna ze ścianami z płyt kartonowo-gipsowych

Płytki gipsowo-kartonowe już dawno zastąpiły murowaną ścianę we wnętrzu. Jeśli budowa płyt gipsowo-kartonowych jest znacznie tańsza i szybsza, należy przestrzegać podstawowych zasad. W szczególności izolacja akustyczna ulega znacznemu pogorszeniu, jeśli płyta gipsowo-kartonowa nie jest dokładnie zaplanowana. Ale także później wymagania muszą być wzięte pod uwagę przy budowaniu płyt kartonowo-gipsowych.

do rozważenia podczas planowania zwłaszcza w nowych standardów technicznych powinny być przestrzegane:

  • płyt kartonowo-gipsowych przed jastrychu na gołej podłodze zamontować pod
  • dźwięku
  • izolacji wszelkie ładunki uwzględniać (w szczególności w obszarach takich jak kuchnia, gdzie wysoki - oczekuje wymagane obciążenia ) Płyt gipsowo-kartonowych na jastrychach
  • Płytki gipsowo-kartonowe na jastrychu mają tę wadę, że dźwięk może się swobodnie rozprzestrzeniać po jastrychu. Jest to ważny punkt, szczególnie w przypadku płyt kartonowo-gipsowych przewidzianych do długotrwałego użytkowania. Höhere W niektórych pomieszczeniach, takich jak kuchnie, łazienki i toalety, należy oczekiwać wyższych wymaganych obciążeń (szafki kuchenne, armatura sanitarna itp.). Należy to uwzględnić przy planowaniu. Ponadto, generalnie są większe ładunki, ponieważ w tych pomieszczeniach ściany są zwykle wyłożone płytkami. W przypadku instalacji sanitarnych, takich jak toalety i zlewy, wymagane są dodatkowe instalacje ścienne.

Wybór materiałów podczas planowania

W zależności od lokalu należy również użyć różnych materiałów. Na przykład, konwencjonalne płyty kartonowo-gipsowe są zupełnie nieodpowiednie do stosowania w wilgotnych pomieszczeniach. Tymczasem wybór różnych materiałów w płytach gipsowo-kartonowych jest wyjątkowo duży, począwszy od klasycznych płyt gipsowo-kartonowych po całkowicie odporne na warunki atmosferyczne płyty EPS.

Ilości materiału w suchej zabudowie podczas planowania

W zależności od późniejszych wymagań, wymagania materiałowe również się różnią. Tak więc, aby uzyskać większe obciążenie, na przykład w kuchni lub łazience, ściany w płycie gipsowo-kartonowej mogą być podwójnie oszalowane. Odległość stojaka 62,5 cm może być zmniejszona o połowę w zależności od procedury, dlatego wzrasta zapotrzebowanie na pionowe profile. Wiele aspektów należy zaplanować dla płyt kartonowo-gipsowych. Podstawowe wymagania dotyczące technicznych norm konstrukcyjnych spadają, a także indywidualne wymagania. W przypadku dużego projektu wskazane jest skonsultowanie się z doświadczonym ekspertem od płyt kartonowo-gipsowych.

Wskazówki i wskazówki W dzienniku znajdziesz wiele przewodników i instrukcji dotyczących płyt kartonowo-gipsowych. Na przykład możesz przeczytać tutaj, jak szlifować płytę gipsowo-kartonową.

Udostępnij znajomym

Zostaw swój komentarz